Dbanie o swój wygląd jest bardzo ważne. Dzięki regularnej pielęgnacji można nie tylko zwiększyć swoją atrakcyjność, ale również poprawić swoją samoocenę i podnieść poczucie własnej wartości. Obecnie nie tylko Panie chętnie korzystają z zabiegów u specjalistów. Panowie równie często decydują się wizyty u profesjonalistów oferujących męską pielęgnację. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc przez Panów są barbershopy, czyli salony, w których usługi wykonują wykwalifikowani barberzy. Jednak, jakie usługi świadczą Ci specjaliści? Kim jest barber? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dalszej części niniejszego artykułu.

Kto to jest barber?

Przez długie lata pielęgnacja męskiego zarostu skupiała się wyłącznie na podstawowych zabiegach. Mężczyźni nie przykładali dużej wagi do stylizowania oraz pielęgnowania brody i wąsów. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Obecnie Panowie coraz chętniej wykorzystują zarost do wyrażania swojego indywidualnego stylu. Jednak, aby cieszyć się zadbanym, estetycznym zarostem, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Regularne przycinanie włosków pozwala na zachowanie odpowiednich linii i pomaga w kontrolowaniu długości i kształtu brody. Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy sięgnąć po nożyczki i maszynkę, aby stworzyć elegancką stylizację. Konieczne jest również posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Niezbędna jest także znajomość zaawansowanych technik trymowania. Tutaj z pomocą przychodzi barber. Kto to jest? Jest to specjalista od stylizowania oraz pielęgnowania zarostu i strzyżenia włosów. Do jego zadań należy również doradztwo w zakresie pielęgnacji. Barber wykorzystuje do swojej pracy profesjonalne narzędzia, takie jak brzytwy, pędzle do golenia, maszynki do strzyżenia, trymery i różnorodne nożyczki. Specjaliści Ci posiadają w swoich barbershopach również specjalistyczne produkty do stylizacji, m.in. pomady, olejki, woski i żele. Barberzy dodatkowo dokładają wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom najwyższy komfort i relaks w czasie zabiegów. W prestiżowych salonach barberskich często spotkać się z wyjątkowymi udogodnieniami, np. poczęstunkiem w postaci kawy, herbaty czy nawet whisky lub innego trunku.

Praca jako barber – obowiązki

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na karierę w zawodzie barbera. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze tej ścieżki zawodowej, warto dowiedzieć się, jakie są obowiązki tego specjalisty. Otóż barber zajmuje się przede wszystkim przycinaniem, formowaniem i stylizacją brody oraz wąsów. Musi potrafić sprawnie posługiwać się specjalistycznymi narzędziami i produktami do pielęgnacji zarostu. Ponadto ma on obowiązek znać różnorodne techniki strzyżenia – zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Barber powinien także potrafić wykonywać tradycyjne golenie brzytwą. Jest to usługa niezwykle ceniona przez tradycjonalistów. Specjalista ten ma również ma za zadanie zapewniać klientom profesjonalne doradztwo w zakresie produktów do pielęgnacji włosów i zarostu. Barber odpowiedzialny jest też za utrzymanie czystości na stanowisku pracy i dezynfekcję narzędzi. Ważne, aby ten specjalista nieustannie się rozwijał i szkolił, aby oferować swoim klientom usługi najwyższej jakości. Istotne, żeby był na bieżąco najnowszymi trendami barberskimi oraz technikami strzyżenia i stylizacji.

Dobry barber – cechy

Już wiadomo, kto to jest barber. Jednak pojawia się pytanie – po czym poznać dobrego barbera? Czym cechuje się najlepszy specjalista? Otóż prawdziwy profesjonalista przede wszystkim posiada umiejętności techniczne. Ponadto wyróżnia się precyzją, dokładnością i komunikatywnością. Zawsze wsłuchuje się on w potrzeby swoich klientów, potrafi doradzić i stawia na otwartą komunikację. Dodatkowo dobry barber cechuje się kreatywnością, cierpliwością i profesjonalizmem. Jest on kulturalny i zapewnia przyjemną atmosferę podczas zabiegu. Ponadto umie budować trwałe relacje z klientami i angażuje się w swoją pracę. Dobry barber wkłada serce w to, co robi i inwestuje w rozwój.

Jak zostać barberem?

Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć karierę w zawodzie barbera, zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty naszego technikum ANAGRA. U nas zdobędziesz nie tylko solidne podstawy teoretyczne, lecz przede wszystkim praktyczne umiejętności. Zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy przekazują najlepsze techniki strzyżenia, modelowania i pielęgnacji włosów. Nasze pracownie są wyposażone w innowacyjny sprzęt i produkty kosmetyczne, dzięki czemu zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach. Ponadto organizujemy praktyki w prestiżowych salonach, gdzie można zdobyć bogate doświadczenie i nawiązać kontakty z ekspertami z branży barberskiej. Dodatkowo wybierając nasze technikum ANAGRA, uczniowe mogą liczyć na wsparcie w rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu szkoły. Zawsze chętnie wspieramy naszych absolwentów i zapewniamy im kompleksową pomoc. Uczniowe są dla nas na pierwszym miejscu! W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat kierunku “Mistrz Barberstwa” w naszym technikum fryzjerskim zapraszamy do kontaktu.